KONST / Litografier / Färglitografi 16273185
*
nr 1627 3185
Stig Claesson Slas
(1928-2008), Sverige
Signerad, numrerad 56/100, Stockholm. Färglitografi, bildmått: 43x58 cm, yttermått inklusive ram: 57x71 cm
Stig Claesson, signaturen Slas, svensk tecknare, målare och författare, född 1928 i Stockholm, död 2008.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 juni 2024
kl 20:38:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/6 17:41:47
1
150 kr
10/6 18:05:29
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Stig Claesson Slas
Stig Claesson, signaturen Slas, svensk tecknare, målare och författare, född 1928 i Stockholm, död 2008.
Läs mer om Stig Claesson Slas
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stig claesson slas stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38
*
Stig Claesson Slas
Stig Claesson, signaturen Slas, svensk tecknare, målare och författare, född 1928 i Stockholm, död 2008.
Läs mer om Stig Claesson Slas
nr 1627 3185
Stig Claesson Slas
(1928-2008), Sverige
Signerad, numrerad 56/100, Stockholm. Färglitografi, bildmått: 43x58 cm, yttermått inklusive ram: 57x71 cm
Stig Claesson, signaturen Slas, svensk tecknare, målare och författare, född 1928 i Stockholm, död 2008.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 juni 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/6 17:41:47 | 1 | 150 kr |
| 10/6 18:05:29 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Stig Claesson Slas
Stig Claesson, signaturen Slas, svensk tecknare, mÃ¥lare och författare, född 1928 i Stockholm, död 2008.Läs mer om Stig Claesson Slas
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stig claesson slas stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38



